Opis działu/projektu:

Dział Insights & Data dostarcza najwyższej klasy rozwiązania związane z przetwarzaniem danych.

Większość naszych projektów dotyczy technologii Big Data oraz rozwiązań chmurowych. Dostarczamy rozwiązania pozwalające na przetwarzanie dużych oraz nieustrukturyzowanych zbiorów danych z wykorzystaniem takich platform chmurowych jak AWS, Azure oraz GCP.

Odpowiadamy za pełny cykl życia systemu (SDLC): oprócz wykorzystywania narzędzi do przetwarzania danych (np. ETL), piszemy dużo kodu w Pythonie, Scali lub Javie, równocześnie stosując najlepsze praktyki i narzędzia DevOps. Dane są dostarczane do docelowych systemów za pomocą interfejsów / API  lub wizualizowane i przedstawiane w postaci zestawień i raportów.

W naszym AI CoE realizujemy projekty z obszaru Data Science i Machine Learning, skupiając się w szczególności na przetwarzaniu języka naturalnego (NLP), modelach wykrywania anomalii oraz Computer Vision.

Dodatkowo, jako Insights & Data zgłębiamy obszary Quantum Computing, poszukując praktycznych rozwiązań umożliwiających rozwój naszych klientów.

Obecnie w naszym dziale pracuje ponad 250 architektów danych, inżynierów i analityków, wspólnie realizując ciekawe projekty dla ponad 30 klientów z różnych branż (finanse, logistyka, motoryzacja, telekomunikacja oraz innych).

Dołącz do nas! Serdecznie zapraszamy 😊

Twoje codzienne zadania:

  • Implementacja procesów przetwarzających duże zbiory danych;
  • wdrażanie platform Data Lake i Data Mesh w chmurach publicznych;
  • implementacja, optymalizacja oraz testowanie nowoczesnych rozwiązań Cloud w środowisku Continuous Delivery / Continuous Integration;

Frequently used technologies:

  • Cloud Data Services: Azure / AWS / GCP
  • Python / PySpark
  • SQL
  • IaC: Terraform, Cloudformation

Nasze oczekiwania:

  • co najmniej 3-letnie komercyjne doświadczenie w AWS, Azure lub GCP
  • doświadczenie w programowaniu w jednym z języków takich jak Scala/Java/Python/C#;
  • dobra znajomość przynajmniej jednego relacyjnego systemu bazodanowego oraz języka SQL;
  • znajomość jednej lub więcej z następujących (lub podobnych) technologii: Jenkins, Terraform, Cloud Formation, Docker, Kubernetes;
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego (gotowość do nauki języka niemieckiego będzie dodatkowym atutem).