Opis działu/projektu:

Dział Insights & Data dostarcza najwyższej klasy rozwiązania związane z przetwarzaniem danych.

Większość naszych projektów dotyczy technologii Big Data oraz rozwiązań chmurowych. Dostarczamy rozwiązania pozwalające na przetwarzanie dużych oraz nieustrukturyzowanych zbiorów danych z wykorzystaniem takich platform chmurowych jak AWS, Azure oraz GCP.

Odpowiadamy za pełny cykl życia systemu (SDLC): oprócz wykorzystywania narzędzi do przetwarzania danych (np. ETL), piszemy dużo kodu w Pythonie, Scali lub Javie, równocześnie stosując najlepsze praktyki i narzędzia DevOps. Dane są dostarczane do docelowych systemów za pomocą interfejsów / API  lub wizualizowane i przedstawiane w postaci zestawień i raportów.

W naszym AI CoE realizujemy projekty z obszaru Data Science i Machine Learning, skupiając się w szczególności na przetwarzaniu języka naturalnego (NLP), modelach wykrywania anomalii oraz Computer Vision.

Dodatkowo, jako Insights & Data zgłębiamy obszary Quantum Computing, poszukując praktycznych rozwiązań umożliwiających rozwój naszych klientów.

Obecnie w naszym dziale pracuje ponad 250 architektów danych, inżynierów i analityków, wspólnie realizując ciekawe projekty dla ponad 30 klientów z różnych branż (finanse, logistyka, motoryzacja, telekomunikacja oraz innych).

Dołącz do nas! Serdecznie zapraszamy 😊

Twoje codzienne zadania:

  • wsparcie w budowaniu działu Insights & Data w nowej lokalizacji,
  • rekrutacja oraz wdrożenie nowych pracowników do firmy i działu,
  • angażowanie współpracwników do projektów w oparciu o ich doświadczenie i kompetencje,
  • kierowanie zespołem rozwijającym i utrzymującym rozwiązania BI/Big Data/ Cloud Data zaprojektowane na indywidualne potrzeby naszych Klientów,
  • zarządzanie zakresem, harmonogramem i budżetem projektu,
  • projektowanie i organizowanie modelu dostarczania rozwiązań.

Nasze oczekiwania:

  • minimum 3-letnie doświadczenie w kierowaniu zespołami programistów lub w zarządzaniu projektami informatycznymi (preferowane w obszarze BI/DWH/Big Data/Cloud);
  • doświadczenie w pracy z Klientem zewnętrznym;
  • otwartość, szczerość i umiejętność współpracy w zespole;
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego lub/i niemieckiego.