Więcej o prelekcji:

Dlaczego sztuczna inteligencja jest tak gorącym tematem? Co spowodowalo, że „AI winter” zakończyła się, a rozwiązania oparte na uczeniu maszynowym szturmem zdobywają coraz to nowsze obszary biznesowe? Co z tego wynika i jak zrealizować projekt, w którym tego typu rozwiązania przejdą od stadium zdefiniowania problemu do stadium produkcyjnego wykorzystania? O tym wszystkim usłyszeć będzie można w prezentacji Piotra Szajowskiego, którą zrealizuje w ramach naszych e-TechTalków. Piotr opowie nam o tym, co musi posiadać zespół realizujący typowy projekt „AI-owy”, czym różni się praca Data Scientist-a od pracy developera Pythona czy Javy, jak podchodzi się do inicjowania i zarządzania projektami w tym obszarze i jakie stosuje się narzędzia. W trakcie tego e-TechTalka będziemy mogli także zobaczyć przykłady realizacji, a konkretnie jak działają modele oparte na technikach widzenia komputerowego i jak takie modele się tworzy.

prelegent Piotr Szajowski

pracuje we wrocławskim Capgemini od 2016 roku i jest Senior Data Scientist-em w zespole AI Center of Excellence działającym w ramach praktyki Insights&Data. Jest jednym z założycieli i liderem AI Community, które zrzesza osoby z Capgemini Software Solutions Center pasjonujące się tematyką sztucznej inteligencji. Z wykształcenia jest matematykiem i karierę zaczynał pracując na uczelni, ale z doświadczenia zna także dobrze branżę finansową oraz motoryzacyjną.

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na dole strony. Osoby zapisane na TechTalk online 10 minut przed rozpoczęciem wydarzenia dostaną link z dokładnym adresem, pod którym możecie brać udział w transmisji live i zadawać pytania naszemu ekspertowi.