Czego będzie dotyczyć spotkanie online?

TEMAT: Automatyzacja i Półautomatyzacja testów z użyciem narzędzia Ovelight Test Automation

Niezależnie od tego czy potrzebujesz po raz kolejny przeklikać się przez pełne testy regresji, dwa razy stworzyć identyczny zestaw subtasków w JIRA czy uzupełnić setny raz ten sam formularz, odpowiednie narzędzie do automatyzacji testów może znacznie przyspieszyć Twoją pracę.

Overlight Test Automation to narzędzie, które początkowo powstało z myślą o automatyzacji testów w Salesforce, ale świetnie radzi sobie z dowolnymi technologiami webowymi – od prostych stron do ogromnych SPA, a aby zacząć z niego korzystać nie trzeba nawet wiedzieć czym jest XPath.

TEMAT: Integracja podejścia Model Based Testing z frameworkiem MrChecker

Podczas webinaru przedstawię koncepcję Model Based Testing i jej wykorzystanie w projekcie testów automatycznych. Największy nacisk położony jest na wiedzę praktyczną i korzyści płynące z właściwego wykorzystania tego podejścia testowego. Doświadczenie w tym obszarze zdobyłam poprzez zastosowanie podejścia Model Based Testing w jednym z projektów. Ważną częścią prezentacji jest integracja narzędzi wspierających MBT z frameworkiem testowym MrChecker.

 

prelegent Łukasz Odwrot

JavaScript developer z zawodu i pasji. Przed dołączeniem do Capgemini moja kariera była mocno związana z Salesforcem. Oprócz pracy jako Salesforce developer rozwijałem również po godzinach autorskie narzędzie do automatyzacji testów aplikacji webowych, z którego mógłby korzystać każdy, niezależnie od doświadczenia. O tym narzędziu chciałbym Wam opowiedzieć, pozbierać feedback, a co najważniejsze pomóc Wam zaoszczędzić odrobinę czasu.

prelegent Klaudia Nowak

Test Engineer. Zajmuję się automatyzacją testów w Capgemini od prawie 3 lat. W tym czasie pracowałam w kilku projektach branży automotive, w których miałam do czynienia z różnymi technologiami i podejściami do testowania. Tematem Model Based Testing interesuję się od kilku miesięcy.