Przeprowadziliśmy badania dotyczące postrzegania kobiet pracujących w IT.

Zapytaliśmy o to osoby związane z branżą oraz spoza niej. Wyniki? Podyskutujmy o nich z ekspertami i ekspertkami. Zapraszamy do udziały w panelu dyskusyjnym, który odbędzie się online 5.12.2022 o 19:00
Ponad połowa badanych zgadza się, że stereotypowo branża jest postrzegana jako domena mężczyzn, a potwierdzają to wyniki – w Polsce kobiety stanowią jedynie 14% pracowników sektora IT. Co możemy zrobić, żeby zachęcić je do zatrudnienia w tej branży?

Pobierz bezpłatny raport i dowiedz się więcej o sytuacji kobiet w IT: https://www.capgemini.com/pl-pl/ebook_all_genders_make_a_difference/

Partner’s Relation w Fundacji Edukacyjnej Perspektywy Sandra Wiktorko

Od ponad dekady związana z tematyką rynku pracy w Polsce, Specjalistka ds. Employer Brandingu, na co dzień wspierająca firmy w budowaniu marki w oparciu o diversity and inclusion. Doświadczenie Employer Brandingowe budowała w takich firmach jak GoldenLine, Pra-cownia EB czy Absolvent Consulting. W Fundacji Edukacyjnej Perspektywy od ponad siedmiu lat odpowiada za relacje partnerskie pomiędzy uczelniami wyższymi i biznesem, wierząc, że w zbudowaniu silnego pomostu pomiędzy tymi dwoma obszarami jest klucz do silnego fundamentu gospodarki kraju i świata. W Perspektywy Women in Tech Summit (największej w Europie konferencji dla kobiet w technologiach) odpowiedzialna jest za kontakty globalne i relacje z Partnerami technologicznymi, którzy wierzą w mądrość i siłę kobiet oraz potrzebę ich zatrudniania w męskich zespołach.

Psychofanka statystyki i badań marketingowych Janina Bąk

Wykładowczyni akademicka. Psychofanka statystyki i badań marketingowych. Autorka książki „Statystycznie rzecz biorąc. Czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby zdobyć Nobla”, która sprzedała się w liczbie ponad 120 000 egzemplarzy. Uczy ludzi, że ze statystyką można i należy się zaprzyjaźnić – robi to na blogu JaninaDaily.com, na kanale YouTube „Statystycznie rzecz biorąc” i na żywo. Ma za sobą kilkaset wystąpień publicznych i szkoleń. Oprócz Polski, występowała również w Szwecji, Niemczech i Wielkiej Brytanii, i wszędzie strasznie śmiano się z jej żartów o odchyleniu standardowym. Umie liczyć, opowiadać i opowiadać o liczeniu. W jej historiach zasób słów jest tak bogaty, że mógłby samodzielnie spłacić cały dług publiczny Grecji.

Senior Project Manager, Capgemini Polska Magdalena Rucinska

People Manager, od wielu lat zaangażowana w Community Women@Capgemini. Inicjatorka i liderka projektu IT Girls rEvolution Academy, wyróżnionego w 2019 roku Capgemini Global HR Awards.

Senior Delivery Architect, Head of Community Guidewire, Capgemini Polska Kamil Świstowski

Programowanie odkrył, będąc jeszcze dzieckiem i ucząc się najpierw Delphi, a następnie C++/Qt. Studiował na Uniwersytecie Śląskim na kierunkach “Inżynieria systemów informatycznych” oraz “Inteligentne systemy informatyczne”. Karierę zawodową rozpoczął jako webdeveloper w trakcie studiów magisterskich. Dziś jest certyfikowanym architektem w Capgemini. Od prawie 7 lat pracuje jako programista zajmujący się branżą ubezpieczeń, a obecnie zajmuje się architekturą systemów, doradztwem i jest menadżerem. Poza oficjalnymi firmowymi obowiązkami jest też liderem firmowej społeczności skupionej wokół oprogramowania firmy Guidewire oraz członkiem firmowych AI, Architecture oraz Woman@Capgemini Community.

Psycholog w Fundacji Diversity Hub Szymon Martyniak

Gdy kilkanaście lat temu podróżował po wybrzeżu Morza Śródziemnego i próbował porozumieć się po starogrecku z Grekami nowożytnymi, gdzieś w okolicach Delf postanowił, że zawodowo będzie zajmował się psychologią i ludzką różnorodnością. Jak pomyślał, tak zrobił. Dziś pomaga osobom z różnych kultur i społeczności, które mają wyzwania ze względu na swoje pochodzenie, wiek, tożsamość płciową, orientację seksualną, status rodzinny, wykształcenie, zdrowie fizyczne i psychiczne. Bardzo lubi spędzać czas ze swoją rodziną, chodzić po Gorcach i planować naukę Pythona. To ostatnie szczególnie dobrze mu wychodzi.