hero-picture hero-wave

TestHours #3

Już po raz trzeci zapraszamy na spotkanie z serii TestHours, które odbędzie się stacjonarnie w poznańskim biurze Capgemini. Przygotowaliśmy 2 merytoryczne prelekcje, możliwość przetestowania gogli VR/AR oraz quiz z nagrodami. Zapraszamy!

 

Czego będzie dotyczyło spotkanie?

 

W ramach nadchodzących TestHours #3 swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się eksperci: Natalia Pawlak, na co dzień QA Lead, współzałożycielka marki Fun with bugs oraz współautorka książki „Podróż przez świat testowania” oraz Konstanty Dąbek, tester automatyczny w zespole Capgemini, który zajmuje się rozszerzoną rzeczywistością.

 

Z życia QA Leada - wdrażanie jakości w organizację

 

Podczas prezentacji Natalii Pawlak dowiesz się, jak wygląda praca QA Leada w organizacji. Natalia opowie o tym, jak wygląda wdrażanie jakości w organizację, od czego zacząć, na co zwrócić uwagę. Przedstawi, jakie są potencjalne zagrożenia, ale również podzieli się kilkoma ciekawymi case study ze swojej codziennej pracy.

 

Jak przetestować Metaverse?

 

Rzeczywistość rozszerzona/wirtualna (AR/VR) to wciąż nowa dziedzina w branży IT, która dynamicznie się rozwija i zyskuje na popularności. Nie ma jednak jeszcze uniwersalnych wytycznych do testowania aplikacji AR czy VR. Mimo tego, że każdy projekt wymaga indywidualnego podejścia, istnieją uniwersalne sposoby, które pomogą usprawnić proces testowania, a niektóre z nich można wykorzystać do zaplanowania strategii testowania w projekcie. Konstatny opowie o tym więcej podczas prelekcji oraz zaprezentuje rozwiązania w praktyce za pomocą gogli AR/VR.

 

Do zobaczenia!

 

calendar-icon

20 czerwiec

2023

17:30 - 20:00

Poznań

Plan spotkania

17:00

Networking i poczęstunek

17:30

Powitanie

17:35

Z życia QA Leada - wdrażanie jakości w organizację

18:20

Przerwa kawowa

18:35

Jak przetestować Metaverse?

19:20

Quiz z nagrodami i czas na testowanie gogli VR/AR

Prowadzący:

Natalia Pawlak

QA Lead

Od czasów wczesnoszkolnych wiązała swoją przyszłość ze środowiskiem IT. Marzenie to zrealizowała studiując na Politechnice Poznańskiej na kierunku Informatyka. Swoją zawodową wędrówkę rozpoczęła kilka lat temu. Na początku było to testowanie, ale gdzieś zawsze pojawiały się stanowiska związane również z koordynacją pracy oraz zarządzaniem ludźmi. Posiada certyfikacje z zakresu testowania jak i prowadzenia projektów. Stawia na komunikatywność i indywidualne oraz grupowe docenianie współpracowników, ze wskazaniem ich mocnych stron i odpowiednim ukierunkowaniem. W swoim zespole stawia na relacje partnerskie bazujące nie tylko na autorytecie przełożonego, ale również rodzinnej atmosferze. W wolnym czasie czyta książki kryminalne lub ogląda seriale. Ponadto jak tylko pogoda pozwala wyrusza na spacery ze swoimi psiakami. W 2020 roku razem z Karoliną Pawłowską stworzyła markę Fun with bugs. Pod tym szyldem napisały i wydały w modelu self-publishingu książkę „Podróż przez świat testowania”, która w lekki i zabawny sposób uczy testowania. Książka pomogła już setkom osób w przebranżowieniu się i wejściu do IT.

Konstanty Dąbek

Tester Automatyczny

pracuje w Capgemini od 2019 roku. Był zarówno testerem automatycznym, jak i manualnym w projektach wykorzystujących różne technologie, w tym frameworki AR w Unity. W 2022 roku ukończył studia magisterskie z informatyki na Politechnice Poznańskiej. Praca magisterska Konstantego dotyczyła przetwarzania grafiki w Unity, czego używa do tworzenia aplikacji w rozszerzonej rzeczywistości.