Czego będzie dotyczyło spotkanie?

W ramach nadchodzących TestHours swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się z Tobą 2 ekspertki: Agnieszka Zając z Capgemini oraz Aleksandra Kornecka z inicjatywy Girls Who Test.

Aleksandra zaprezentuje case study "Co może wyjść z sojuszu security engineera i testera?", oparte na jej zawodowych doświadczeniach. Opowie o platformie, na której detekcja podatności OWASP, dependency checks, profile jakości technologii oraz quality gates są zintegrowane dla projektów informatycznych i mogą być obsługiwane zarówno przez security, jak i QA.

Agnieszka natomiast wygłosi prelekcję nt. "Badanie dostępności aplikacji i stron internetowych".  Podczas spotkania omówi kwestię grup docelowych i trudności, z którymi się borykają podczas korzystania z aplikacji i stron internetowych, ale także przybliży wymagania obowiązujące w Polsce oraz sposoby testowania dostępności.

17:30 - 18:00
Poczęstunek i rozpoczęcie spotkania
18:00 - 19:00
Case study: Co może wyjść z sojuszu security engineera i testera?
Prelegentka: Aleksandra Kornecka
19:00 - 19:15
Przerwa kawowa
19:15 - 20:15
Badanie dostępności aplikacji i stron internetowych.
Prelegentka: Agnieszka Zając
20:15
Networking i poczęstunek

Business Analyst in Test Agnieszka Zając

Certyfikowana testerka z kilkuletnim doświadczeniem w branży IT, głównie w branży telekomunikacyjnej, która na co dzień czuwa nad prawidłowym funkcjonowaniem aplikacji dla jednego z naszych Klientów. Uczestniczka ponaddziałowej grupy w Capgemini, zajmującej się testowaniem i audytowaniem dostępności aplikacji i stron internetowych, w szczególności na zgodność z wytycznymi WCAG 2.1. W czasie wolnym: w zimie fanka alpejskich tras narciarskich, w lecie Stand Up Paddlingu. Na pełny etat: mama dwóch synów.

Ola_TestHours

Junior Security Engineer Aleksandra Kornecka

Security engineer, ucząca się każdego dnia czegoś nowego. Magister kognitywistyki, inżynierka zapewnienia jakości oprogramowania i certyfikowana testerka z ponad 8-letnim doświadczeniem w branży IT (głównie web i mobile), pasjonatka wdrażania dobrych praktyk QA i bezpieczeństwa w cyklu rozwoju oprogramowania. Współzałożycielka inicjatywy non-profit Girls Who Test, pomagającej wejść w świat testowania poprzez różne wydarzenia i mentoring.

WAŻNA INFORMACJA: Spotykamy się w przestrzeni biurowej, więc liczba miejsc jest ogarniczona! Zapisy przez formularz na stronie.